8 septembrie 2024

Prima victorie în Liga Zimbrilor! CSM Constanța a câștigat la Bacău cu 32-28

Handbaliștii de la CSM Constanța au obținut primul succes din noul sezon al Ligii Zimbrilor. Echipa noastră a întors rezultatul de la pauză, 15-17, și a câștigat pe terenul lui CSM Bacău, scor 32-28, în etapa a 2-a din Liga Zimbrilor! După un joc echilibrat timp de 42 de minute, echipa antrenată de George Buricea și Ionuț Pușcașu s-a desprins, mai ales pe mâna lui Aliokhin și Stanković, iar un contraatac finalizat de Chikovani a dus scorul la 29-25, cu 5 minute înainte de final. S-a încheiat 32-28 și băieții noștri bifează prima victorie din noul sezon.Au evoluat: Vasile 11 intervenții, Rusu 2 – Aliokhin 7 goluri, Drăgan 6, Komogorov 6, Stanković 4, Ravnić 3, Andrei 2, Chikovani 2, Căbuț 2, Nikolić, Szász, Mouriño, Nistor, Buzle, Ungureanu. Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Urmează sâmbătă, 14 septembrie, un meci pe teren propriu cu CSM Odorheiu Secuiesc. Hai, Constanța!