11 octombrie 2024

Handbaliștii obțin cea de-a șasea victorie în Liga Zimbrilor! CSM Constanța – CSM Vaslui 33-31

CSM Constanța a câștigat, într-un final dramatic, meciul cu CSM Vaslui, scor 33-31, după ce a condus tot timpul pe tabelă. Echipa noastră nu a putut păstra avantajul de 5 goluri de la pauză, 19-14. Finalul a fost încins. La 32-31, Nistor a scăpat singur pe extremă și a fost faultat de către un jucător vasluian, dar arbitrii au dictat semicerc, în mod eronat. Oaspeții au avut șansa egalării în ultimul minut, dar Vasile a salvat din situație unu contra unu la semicerc, iar Drăgan a pecetluit rezultatul final cu un gol la ultima fază a meciului!
Andrei Drăgan a încheiat cu 10 reușite, urmat de Nistor 6, Aliokhin 6, Buzle 3, Andrei 3, Chikovani 3, Szász 1, Komogorov 1. Au mai jucat Rusu, Ilie, Nikolić, Mouriño, Ștefan, Ungureanu și Căbuț. Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut astăzi în Sala Sporturilor! Din păcate, Nistor și Komogorov au terminat meciul accidentați iar prezența lor în echipă la următorul joc este sub semnul întrebării, azi nefiind utilizați nici Ravnić și Stanković. CSM Constanța susține în Polonia un nou meci în Grupa D EHF European League. Marți, 15 octombrie, de la ora 19.45. Hai, Constanța!