2 septembrie 2024

Medalie pentru Daria Mihaiu de la CSM Constanța la “Plovdiv Cup”

Lotul României de gimnastică aerobică (juniori și seniori) a participat în perioada 28 august – 1 septembrie, în Bulgaria la “Plovdiv Cup”.

La competiție au evoluat 570 de sportivi din 25 de țări, iar CSM Constanța a fost reprezentat de trei sportivi la seniori: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu.

Daria Mihaiu de la CSM Constanța și-a adjudecat medalia de bronz în proba de perechi alături de Darius Branda, iar la individual, sportiva noastră s-a clasat în apropierea podiumului pe locul al patrulea.

A fost o ultimă verificare pentru sportivii noștri, înaintea Campionatelor Mondiale, programate la Pesaro (Italia) între 20 și 29 septembrie.

CSM Constanța va fi reprezentat la competiția mondială de cei trei sportivi la seniori: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu.

Antrenoarea sportivilor la CSM Constanța este Maria Fumea.