5 august 2024

Mihnea Harasim și Brigitte Belu, medaliați la Cupa României de Șosea

Clasări pe podium pentru Mihnea Harasim și Brigitte Belu la Cupa Max Ausnit de la Lugoj! Mihnea Harasim s-a impus la Cupa Max Ausnit de la Lugoj, a cincea și totodată ultima etapă din Cupa României de Șosea 2024, victorie cu care și-a asigurat primul loc în clasamentul general la U23 și câștigarea trofeului la această categorie! Ciclistul de la CSM Constanța confirmă parcursul foarte bun în competiție, început cu un loc 3 la Turul Colinelor de la Bacău (etapa I), continuat cu o victorie în Turul Clujului (etapa a III-a) și cu un loc 2 în Turul Vrancei (etapa a IV-a). Mai mult decât atât, sportivul antrenat de Filip Grigorescu a concurat cu o accidentare la Lugoj și totuși și-a învins adversarii!
Brigitte Belu a încheiat pe locul 3 la cadete în concursul de la Lugoj și tot pe locul 3 în clasamentul general al categoriei, după ce a fost o prezență constantă pe podium la toate etapele precedente! Așadar, aur și bronz pentru sportivii de la CSM Constanța la ediția din acest an a Cupei României de Șosea! Felicitări, sportivilor și staff-ului! Hai, Constanța!