22 iulie 2024

Tinerii înotători de la CSM Constanța au încheiat în forță Cupa României

La Tg. Mureș s-au desfășurat întrecerile ultimei zile din cadrul Cupei României la înot pentru seniori, tineret și juniori 1 și 2.
Tinerii înotători de la CSM Constanța au avut evoluții foarte bune, câștigând numeroase medalii.
Și în ultima zi, Tudor Iordache a înotat la turație maximă, în proba de 100 m spate, adjudecându-și medalia de aur la juniori și argintul la tineret și seniori.
La 200 m liber, Eric Ștefan Andrieș a câștigat aurul la tineret și argintul la Open.
Și tot la 200 m liber, David Stoica a obținut bronzul la juniori și tot bronzul la 50 m fluture juniori.
Andrei Iașchiu a mai adăugat două medalii de bronz, la 400 m mixt tineret și seniori.
Pe prima treaptă a podiumului a urcat Alex Ivanof la 50 m bras juniori și apoi, bronz la tineret.
În clasamentul celor mai bune performanțe, Tudor Iordache s-a clasat pe locul al doilea, iar în ierarhia pe echipe, CSM Constanța a ocupat poziția a treia, după Steaua și Dinamo.